Android’de Olup Hala iPhone’da Olmayan 5 Özellik (2023)

  1. Uygulama Drawer (Uygulama Çekmece) Android işletim sisteminde, uygulamalarınızın tamamına erişebileceğiniz bir uygulama çekmecesi bulunurken, iPhone’da böyle bir özellik bulunmuyor. iPhone’da uygulamalarınıza erişmek için ana ekranı kaydırmanız gerekiyor.
  2. Geri Tuşu Android telefonlarda, kullanıcıların son yapılan işlemi geri almak için geri tuşu bulunuyor. iPhone’da ise geriye gitmek için genellikle üst sol köşedeki geri düğmesini kullanmanız gerekiyor.
  3. Dosya Yöneticisi Android’de, kullanıcıların dosyalarını yönetmek için yerleşik bir dosya yöneticisi varken, iPhone’da böyle bir özellik bulunmuyor. iPhone kullanıcıları, bir dosya yöneticisi uygulaması indirerek dosyalarını yönetebilirler.
  4. Çoklu Kullanıcı Desteği Android işletim sistemi, birden fazla kullanıcının telefonu kullanmasını sağlayan çoklu kullanıcı desteğine sahipken, iPhone’da böyle bir özellik bulunmuyor. iPhone kullanıcıları, telefonlarını başka bir kişiye vermek istediklerinde hesaplarını silmeleri veya yeni bir hesap açmaları gerekiyor.
  5. Özelleştirilebilirlik Android işletim sistemi, kullanıcıların cihazlarını özelleştirmelerine olanak tanırken, iPhone’da bu özellik sınırlıdır. Android kullanıcıları, uygulama simgelerini ve arayüzü özelleştirebilirlerken, iPhone kullanıcıları sadece duvar kağıdı ve kilidini özelleştirebilirler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android’de Olup Hala iPhone’da Olmayan 5 Özellik (2023) için yorumda bulun

    Android’de Olup Hala iPhone’da Olmayan 5 Özellik (2023) için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android’de Olup Hala iPhone’da Olmayan 5 Özellik (2023) için ilk yorumu yapabilirsin.